Rezerwacja ON-LINEZajazd Żuławy

82-300 Elbląg, Kazimierzowo

(obwodnica Elbląga, przy stacji Circle K)

 

tel.: 55 236 30 20

tel.kom. 732 613 888

e-mail: biuro@zajazdzulawy.pl

 

GPS: 54,1662 / 19,3555

więcej

Hotel

Dobra lokalizacja Hotelu stanowi doskonałą bazę dla organizacji pobytów o charakterze krajoznawczym i rekreacyjno-wypoczynkowym. Koniecznie trzeba zobaczyć Kanał Elbląski, unikatowy na światową skalę zabytek techniki. Został zbudowany w latach 1845-1860 według projektu inż. J. Stenke. 

więcej

Restauracja

Nasza kulinarna oferta jest zbiorem doświadczeń z naszych pobytów i obserwacji przeróżnych zakątków świata. Wszystkie nasze kulinarne propozycje przygotowywane są z najlepszych i zawsze świeżych produktów. Dzięki radom i spostrzeżeniom naszych Gości, pragniemy uczynić to miejsce prawdziwą perełką. 

więcej

22 września 2016

Miody BARTNIK MAZURSKI

Odwiedzając naszą restaurację możecie już kupić smakowite, zdrowe naturalne miody "BARTNIK MAZURSKI" !

 

 

 

 

Miody pozyskiwane w Gospodarstwie Pasiecznym Bartnik Mazurski to wyjątkowe produkty, które szczycą się wieloma otrzymanymi nagrodami i certyfikatami m.in. certyfikat „Doceń polskie”, „Jakość Tradycja”, Diamentowy Laur „Najlepszy z Najlepszych”, wpis na „Listę Produktów Tradycyjnych” i wiele innych ważnych wyróżnień na targach i konkursach produktów regionalnych np. „Smaki Warmii, Mazur i Powiśla na stołach Europy”.

Bartnik Mazurski jest od 2010 roku członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego (region Warmia Mazury Powiśle). W ten sposób gospodarstwo wspiera zachowanie i rozwój regionalnych tradycji kulinarnych.

Gospodarstwo pasieczne zostało założone przez pszczelarza z zawodu i zamiłowania. Pierwsze pasieki powstały w 1957 r. i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pasieki tworzą jedno z największych gospodarstw pasiecznych w Polsce. Usytuowane są one na terenach wolnych od zanieczyszczeń i aglomeracji miejskich, a środowisko naturalne, różnorodność kwiatów, drzew i ziół sprawia, że miody są smaczne i zdrowe. 

 

NOWOŚCI NA NASZEJ PÓŁCE Z MIODAMI

MIÓD Z IMBIREM
Miód z dodatkiem imbiru, który ma właściwości rozgrzewające i przeciwzapalne. Doskonały na zimowe wieczory. Pasuje do herbaty z cytryną lub kubka ciepłego mleka. 
25 zł / 370 g
 
MIÓD Z CYNAMONEM
Miód ucierany z cynamonem na bazie miodu rzepakowego. Świetny do kawy zabielonej mlekiem lub… owsianki, która z tym miodem staje się obłędna!
25 zł / 370 g
 
MIÓD Z MALINAMI
Miód z dodatkiem prawdziwych malin. Nie tylko smaczny i zdrowy, ale także pięknie wyglądający. Idealny dodatek do herbaty, deserów czy lodów. Dzieci go uwielbiają!
25 zł / 250 g

            

 

W naszej restauracji dostępne są następujące rodzaje miodów:

Rodzaj miodu Opis / Cena

Miód wrzosowy

Ma barwę od jasno bursztynowej po ciemnobrunatną. Jego charakterystyczną cechą jest galaretkowata konsystencja, która znika po krystalizacji. Miód o silnym aromacie i smaku wrzosu. Poszukiwany przez smakoszy – przede wszystkim ze względu na swoje walory smakowe, ale także z powodu tego, że jest miodem rzadkim (nie co roku udaje się go pozyskać).
Posiada szereg właściwości leczniczych, smakowych i kosmetycznych. Polecany przy stanach zapalnych gruczołu krokowego, kamicy nerkowej, oraz zapaleniu jelit. Jest świetnym dodatkiem do potraw, potrafi zaskakująco wzbogacić smak dania czy sosu. Bywa też stosowany w kosmetyce jako środek mający duży wpływ na regenerację i odmłodzenie skóry.
35 zł / 370 g 
 
Miód wielokwiatowy

Ze względu na delikatny i łagodny smak polecany jest szczególnie dla dzieci. Stosowany przy schorzeniach serca, miażdżycy, układu krwionośnego i nerwicach.

Często stosowany jest również  w przypadkach chorób alergicznych, jak astma oskrzelowa oraz przy leczeniu tzw. kataru siennego. Działa objawowo i profilaktycznie, czyli uodparnia.  Zapobiega chorobom grypy i przeziębieniom.

22 zł / 370 g      42 zł / 1000 g

 

Miód leśny

Pozyskiwany z kwiatów drzewostanu leśnego. Delikatny, bardzo łagodny smak. Działa odtruwająco. Stosowany w chorobach krążenia. Wykazuje działanie odtruwające.

22 zł / 370 g      42 zł / 1000 g

 

Miód lipowy

Pozyskiwany z kwiatów lipy. Ma charakterystyczny lekko drapiący smak. Zawiera olejki eteryczne, dzięki czemu wykazuje działanie napotne., przeciwskurczowe, uspokajające i wykrztuśne. Polecany przy przeziębieniach i grypie.

22 zł / 370 g      42 zł / 1000 g

 

Miód akacjowy

Łagodny w smaku. Nektar akacjowy pochodzi z drzew robinii akacjowej. Polecany dla dzieci i dorosłych przy schorzeniach przewodu pokarmowego oraz w zaburzeniach pracy nerek.

22 zł / 370 g      42 zł / 1000 g

 

 

 

Miód gryczany                                                       

Pozyskiwany jest z kwiatów gryki. Ciemny miód o charakterystycznym ostrym słodkim smaku oraz o intensywnym zapachu gryki. Stosowany przy schorzeniach układu, krążenia, ochraniający i odtruwający wątrobę.

22 zł / 370 g      42 zł / 1000 g

Miód rzepakowy-kremowany

Miód pozyskiwany z kwiatów rzepaku. O barwie białej i jasno-żółtej. Delikatny i bardzo łagodny w smaku. Stosowany w chorobach układu krążenia i wątroby.

22 zł / 370 g      42 zł / 1000 g

 

Miód

spadź iglasta

Król miodów. Wspaniały  miodowy antybiotyk, działający przeciwzapalnie, antyseptycznie oraz wykrztuśnie. Zawiera żelazo, podnosi odporność.

Polecany jest po ciężkich infekcjach, w czasie rekonwalescencji oraz przy infekcjach górnych dróg oddechowych (szczególnie astmie). Wykazuje działanie moczopędne, przeciwzapalne i odtruwające. Stosowany w chorobach stawów, układu moczowego i układu oddechowego. Posiada charakterystyczny zapach jodły.

30 zł / 370 g      65 zł / 1000 g

                                                           


Panorama 360 °

włącz panoramę


Zajazd Żuławy - Hotel & Restauracja - Hotele Elbląg Noclegi
© 2008 - 2023

Projekt i wykonanie: Grupa Merlin