Rezerwacja ON-LINEZajazd Żuławy

82-300 Elbląg, Kazimierzowo

(obwodnica Elbląga, przy stacji Circle K)

 

tel.: 55 236 30 20

tel.kom. 732 613 888

e-mail: biuro@zajazdzulawy.pl

 

GPS: 54,1662 / 19,3555

więcej

Hotel

Dobra lokalizacja Hotelu stanowi doskonałą bazę dla organizacji pobytów o charakterze krajoznawczym i rekreacyjno-wypoczynkowym. Koniecznie trzeba zobaczyć Kanał Elbląski, unikatowy na światową skalę zabytek techniki. Został zbudowany w latach 1845-1860 według projektu inż. J. Stenke. 

więcej

Restauracja

Nasza kulinarna oferta jest zbiorem doświadczeń z naszych pobytów i obserwacji przeróżnych zakątków świata. Wszystkie nasze kulinarne propozycje przygotowywane są z najlepszych i zawsze świeżych produktów. Dzięki radom i spostrzeżeniom naszych Gości, pragniemy uczynić to miejsce prawdziwą perełką. 

więcej

23 lipca 2017

Zwiedzaj Elbląg i okolice

Naszą ofertą chcemy zachęcić Was do odwiedzenia i odkrywania najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w naszej okolicy.

Zajazd Żuławy - Hotel & Restauracja stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania miasta i okolic.

Elbląg i cały region znajdują się w zasięgu ręki. 

 

 

PAKIET "ZWIEDZAJ ELBLĄG I OKOLICE" obejmuje:

 • 2 noclegi w pokoju 2-osobowym
 • Smaczne i obfite śniadania
 • 2x bon „Kawa & Ciasto” dla dwóch osób
 • Miejsce parkingowe
 • Internet
 • Materiały informacyjne dot. Elbląga i okolic

Pomożemy w rezerwacji biletów, w przygotowaniu planu zwiedzania. Skontaktujemy z przewodnikiem, który przekaże ciekawostki o naszym mieście i okolicach, których nie znajdziecie w książkach. 

CENA PAKIETU: 500 zł / 2 osoby

 

Miły i sympatyczny personel dołoży wszelkich starań, aby Wasz pobyt w naszym hotelu okazał się najlepszym wyborem. 

 

CO TRZEBA I WARTO ZOBACZYĆ:

 

Największą atrakcją, która przyciąga turystów do Elbląga jest Kanał Elbląski i "Rejs statkiem po trawie" .

KANAŁ ELBLĄSKI jest unikalnym systemem wodnym scalającym kilka jezior z Zalewem Wiślanym, niezwykłym ze względu na zespół pięciu pochylni, które umożliwiają pokonanie 100-metrowej różnicy poziomów wody jedynie dzięki siłom natury. Jest również najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce.

Kanał wybudował w latach 1848 – 1962 wybitny niemiecki inżynier – Georg Jakub Steenke. Najładniejszy odcinek tego szlaku wodnego prowadzi właśnie z Elbląga do Buczyńca. Na trzeciej pochylni w Oleśnicy, rozciąga się przepiękna panorama w kierunku Elbląga, jez. Druzno i Wzniesień Elbląskich.

Unikalne w skali europejskiej urządzenia techniczne, jakimi są pochylnie oraz piękny, urozmaicony krajobraz na całej trasie stanowi niezapomnianą atrakcje turystyczną.

Szczegółowe informacje na: www.zegluga.com.pl

 

 

Elbląg i jego pięknie odrestaurowane Stare Miasto:

 • Prawie 100 metrowa Katedra Św. Mikołaja - z możliwością wejścia na wieżę. Idealny punkt widokowy do podziwiania panoramy miasta
 • Brama Targowa – pozostałość po murach obronnych miasta z XIV w. Wewnątrz znajduje się Informacja turystyczna, sklepik z pamiątkami, punkt widokowy na główną ulicę Starówki. Tuż obok stoi rzeźba Piekarczyka, bohatera elbląskiej legendy. Podobno potarcie nosa Piekarczykowi przynosi szczęście :)
 • Ścieżka Kościelna – jedno z najciekawszych miejsc na Starówce. To wąskie przejście między kamienicami, połączenie ul.  Św. Ducha i ul. Mostowej. Dawniej stanowiła najkrótszą drogę między kościołem Św. Mikołaja i kościołem Dominikanów (teraz Galeria EL). Ze względu na swój urok to miejsce najczęściej wybierane przez nowożeńców na sesję fotograficzną.

                  

 • Galeria El – dawny Kościół Najświętszej Marii Panny, obecnie Centrum Sztuki – miejsce wystaw, wernisaży oraz koncertów. W podziemiach znajduje się jeden z najstarszych elbląskich pubów – Krypta.
 • Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne – w muzeum oglądać można wystawę przedmiotów znalezionych podczas prac archeologicznych przy odbudowie starówki, ślady codziennego życia dawnych mieszkańców miasta. Na dziedzińcu muzeum znajduje się zrekonstruowany dom wikingów z Truso.
 • Zabytkowa ul. Św. Ducha– jedna z najstarszych i najpiękniejszych ulic na elbląskiej starówce, na której znajdują się m.in. dawny Szpital Św. Ducha (obecnie Biblioteka Elbląska), Ścieżka Kościelna (najstarszy zachowany zabytek Elbląga). W kamienicy pod numerem 3 znajdował się browar. Kamienica ta została odrestaurowana, a w jej wnętrzu znajduje się pięknie rzeźbiony w piaskowcu kominek Moru z ok.1598 roku, przypisywany warsztatowi Willema van den Blocka.

 

Polecamy wycieczki po okolicznych atrakcjach i ciekawych miejscach:

 • Frombork – Wzgórze Katedralne, Muzeum Mikołaja Kopernika i Planetarium – 30 km
 • Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej– Łęcze (część zabytkowego wiatraka, domu podcieniowe), Suchacz (punkt widokowy na Zalew Wiślany), Tolkmicko (spokojne miasteczko z bogatą historią i licznymi zabytkami), Jagodnik, Nadbrzeże
 • Kadyny – urokliwa miejscowość położona na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, na trasie Kolei Nadzalewowej. W Kadynach znajdują się m.in.Klasztor Franciszkanów z XVII-XVIII w., 700-letni Dąb Bażyńskiego. To idealne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki. - 20 km
 • Malbork – Zamek Krzyżacki – 30 km

                                    

 • Nowy Dwór Gdański – Żuławski Park Historyczny, Muzeum Żuławskie – 15 km
 • Wiatraki żuławskie - Palczewo – 40 km, Drewnica – 35 km
 • Mierzeja Wiślana - plaża, Stegna, rezerwat kormoranów w Kątach Rybackich, latarnia morska w Krynicy Morskiej, obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie – 30 km
 • Raczki Elbląskie - Najniższy punkt w Polsce (1,8 p.p.m.) – 5 km
 • Święty Gaj - Sanktuarium Św. Wojciecha – 25 km
 • Pasłęk - zamek, XIV- wieczny ratusz i kościół p. w. św. Bartłomieja, średniowieczne mu­ry obronne z bramami: Kamienną i Młyńską – 20 km

                        

                   


Słowa kluczowe: Elbląg, hotel, pakiet, ceny, hotel, pokoje Elbląg, Green Velo, tani hotel, noclegi Elbląg

Panorama 360 °

włącz panoramę


Zajazd Żuławy - Hotel & Restauracja - Hotele Elbląg Noclegi
© 2008 - 2024

Projekt i wykonanie: Grupa Merlin